Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

- A + Urząd Gminy Koszarawa

34-332 Koszarawa, tel.: 33/8639 407, fax: 33/8639 373

e mail:

Wyszukiwarka treści
Strona główna / Urząd / Aktualności

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Mistrzowie w pasach jadą na Lekcje bezpieczeństwa

2015-10-21, Środa

Koszarawa k. Żywca 26.10.2015

Zespół Szkolno-Przedszkolny, Koszarawa 434; godz. 9.00

Niezwykli goście, niespodzianki, koncert Centrum Uśmiechu,

a wszystko dlatego, bo dla nas najmniejsi są najważniejsi…

Ogólnopolska kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” jest realizowana na terenie całej Polski. Półroczne inspekcje dotyczące prawidłowego zapinania pasów i fotelików (organizowane w postaci PIT STOP-ów w większych miejscowościach) na próbie blisko 3 tysięcy Polaków pokazały, że jeszcze nie umiemy PRAWIDŁOWO zapinać pasów i dbać o bezpieczeństwo naszych pociech podczas podróży. Dlatego Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wyruszyło z kampanią do najmniejszych – do najmniejszych miejscowości i najmłodszych użytkowników ruchu drogowego przeprowadzając LEKCJE BEZPIECZEŃSTWA.

Pierwsza z wybranych w kampanii „Mistrzowie w pasach” miejscowości to Koszarawa k. Żywca. Kolejne Lekcje Bezpieczeństwa odbędą się w Stężycy i Żurawcu.

 

Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w postaci niezwykłego koncertu Centrum Uśmiechu. Do udziału w wydarzeniu zaproszono patrona kampanii, Komendę Główną Policji, której znany z mediów przedstawiciel – mł. insp. Marek Konkolewski, radca Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP; osobiście wzmacnia przekaz dotyczący bezpieczeństwa w podróży. Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” podczas tych spotkań prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Lekcje bezpieczeństwa to w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zapraszani są też mieszkańcy odwiedzanych przez ekspertów regionów i wspierający kampanię przedstawiciele urzędów (lokalnych), przedstawiciele instytucjonalni oraz media.

Cel główny kampanii – edukacja w zakresie PRAWIDŁOWEGO ZAPINANIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA W POJAZDACH

Kampania ma też na celu przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważne przesłanie kampanii to dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne – w kwietniu 2015 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie, a rodzice nadal nie mają stosownej wiedzy.

KTO SIĘ WŁĄCZYŁ W KAMPANIĘ?

Już drugi raz, po pilotażowej edycji w 2014 roku, Ambasadorem kampanii został czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz.

Filmy z kampanii z udziałem Kajetana Kajetanowicza:

http://www.brd.org.pl/1,340,Mistrzowie_w_pasach_z_Kajetanem_Kajetanowiczem.htm

https://vimeo.com/139602526

W poparcie idei  kampanii zaangażowali się eksperci, celebryci oraz patroni instytucjonalni.

W wydarzeniach kampanii udział wzięli: Łukasz Zagrobelny, Jacek Stachursky, Monika Kuszyńska.

Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Inne Filmy kampanii „Mistrzowie w pasach”:

http://www.brd.org.pl/3,Materialy_prewencyjne.htm

http://www.brd.org.pl/1,317,Zapnij_pasy_po_mistrzowsku.htm – film z udziałem Łukasza Zagrobelnego

 

10 lat działań Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Już 10 lat Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizuje cele statutowe, by na polskich drogach było bezpieczniej. W programach profilaktycznych m.in.: „Bezpiecznie – chce się żyć!”, „Moda na odblaski”, „Motopozytywni” przybliża uczestnikom ruchu drogowego tą ważną problematykę. Realizowane rokrocznie działania gromadzą ok. 80 tys. osób w prawie 100 miastach polski. KCBRD współpracuje z Komendami Policji, Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, Państwową Strażą Pożarną, Kuratorium Oświaty, Towarzystwem Trzeźwości Transportowców. Wspólnie zrealizowano filmy: „Zabójcy”, „Idź tak, abyś doszedł”, „Cisza”, „Jedna sekunda, całe życie”. Dla dzieci KCBRD opracowało materiały edukacyjne m.in.: „Kodeks rowerzysty i motorowerzysty”, „Elementarz bezpieczeństwa”, czy „Poradnik rowerzysty”. Każdego roku W lokalnych i ogólnopolskich przedsięwzięciach centrum sukcesywnie buduje bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Kalendarium wydarzeń
PnWtŚrCzPtSbN
1234
56
7
891011
12131415161718
19202122232425
262728
29
30
Zobacz wszystkie
Newsletter

Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej, gminie wyślij nam swój e-mail:

wstecz
  • tptECPfDhvtkX+/+E7Pxs6CMbqAuBkSDm/5P+sGvb+AoC096GO4Yt2ku2UE7IfuU/mxwQESXuz6fxSzapQH2SA==
  • kbo4cDsDizQ7LeWl9Oq9ZAJqpokpSCXwTnzkKeVJ5lVc2989TeNEinon5rrJCP7cVSz6cQIrW5fYpqL7k6mcSg==
  • DSaqgs5WqV9JCwt8/EGdxHgTPE5x/rJOCchheH9In7+SyM+UPVVPzn9hoaNI2ErJi8zL0a4Kh2fhTh2B1Ta48g==
  • 9519QMi99UYdBNUl5ywg2Vo/cNAlip8+T/3DX/leCup0vKYqjTYFybw7QvqOX8bANBAUqxXNmaY01j2w3CefNg==
  • MLR2PPQ+HbSlxvfF1FX2HJopMPstHpXDLmhdTx7Clyjjr6GErZES18aYtUIc8E1lXXV4/sf82AEPN6FRFp92og==
  • u6yaQbRMKnmGUpQ32DBIgYhSvqUXwX+DyL0lY5QgEa4EpzRH4nf1eLlyj4IiPi2TZxT+8ggevtmJDNNJcfTedQ==
wstecz

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 pt. „Podbeskidzka Wyspa Jakości – profesjonale zarządzanie JST”, nr projektu POKL.05.02.01-00-060/12